customizable-lw-series-66kv/725kv-outdoor-high-voltage-side-mounted-sf6-circuit-breaker, customizable-lw-series-66kv/725kv-outdoor-high-voltage-side-mounted-sf6-circuit-breaker, /66kv-725kv-series
EN
Önállóan fejlesztett SF6-működtetésű mechanizmus prémium anyagokból, hosszú távú, megbízható üzemeléshez transzformátorállomásokon és ipari hálózatokban – CE tanúsítva, 10 év garancia.
A testreszíthető LW sorozatú 66 kV / 72,5 kV-os kültéri nagyfeszültségű oldalról felszerelhető SF6 megszakító, amelyet a JYDQ gyártott Csocssiang tartományban, Kínában. Ez egy prémium szintű átviteli szintű kapcsolóberendezés, amelyet 66 kV-os és 72,5 kV-os kültéri levegőszigetelésű alállomások védelmére és irányítására terveztek. Az LW sorozat élőtartályos, porcelán szigetelésű megszakítót alkalmaz, valamint oldalról felszerelhető, motoros hajtású, tárolt energiájú rugós működtető mechanizmust – egy olyan konfigurációt, amelyet világszerte igazoltan használnak 72,5 kV-os villamosenergia-ipari alállomásokban. A modellválaszték tartalmazza az LW-72,5 és az LW-66 sorozat változatait. Tanúsítványok: ISO 9001, teljes típusteszt az IEC 62271-100 és a GB 1984 szabványok szerint a KEMA által akkreditált független nagyteljesítményű laboratóriumokban. Névleges feszültség: 72,5 kV / 66 kV. Névleges áram: 2500 A / 3150 A. Névleges rövidzárlati megszakítási áram: 31,5 kA / 40 kA. Származási hely: Csocssiang tartomány, Kína. Szállítási képesség: 100 darab havonta, a megrendelés befogadását követően 30–45 munkanapon belül.
| Paraméter | Érték |
|---|---|
| Névleges Feszültség | 72,5 kV / 66 kV |
| Névleges áram | 2500 A / 3150 A |
| Névleges rövidzárlati megszakító áram | 31,5 kA / 40 kA |
| Névleges rövidzárlati bekapcsolóáram (csúcsérték) | 80kA |
| Névleges rövid idejű ellenálló áram | 31,5 kA / 40 kA (4 másodperc) |
| Teljesítményfrekvenciás ellenálló feszültség (1 perc, száraz/nedves) | 140 kV / 140 kV |
| Villámütközés-ellenálló feszültség (1,2/50 µs) | 325 kV |
| NYITVA TARTÁS | ≤ 0,03 s |
| Ívképzési idő | ≤ 0,03 s |
| Bezárás ideje | ≤ 0,15 s |
| Működési sorrend | O-0,3 mp-CO-180 mp-CO |
| Mechanikai élettartam | 3000 működés |
| Elektromos élettartam (névleges megszakítási áramnál) | 20 működés |
| SF6 gáztömeg | 3,5 kg darabolónként |
| Névleges SF6 gáznyomás (abszolút érték, 20 °C-on) | 0,55 MPa |
| Éves szivárgási arány | kevesebb mint 0.5% |
| Segédérintkezők | 8 NO + 8 NC bővíthető |
| Teljes tömeg (hárompólusú összeállítás) | kb. 1000 kg |
| Környezeti hőmérséklet-tartomány | -30°C-tól +40°C-ig |
| Magasság | 1000 m standard, 3000 m csökkentett teljesítménnyel |
| Szennyezettségi szint | III. / IV. osztály |
| Kontrollszekrény IP-fokozata | IP55 |
| Szélsőségi erősség | 0,25g vízszintes gyorsulás |
| Szélterhelés | 35 m/s állandó szélsebesség |




A testreszíthető LW sorozatú 66 kV/72,5 kV-os kültéri, oldalra szerelhető magasfeszültségű SF6 megszakító egy nagy teljesítményű, automatikus pufferekű ívkioltó rendszert használ a 72,5 kV-os osztályú hibák megszakítására. A működtető mechanizmus a nyitási folyamat során mechanikai energiát továbbít egy dugattyús egységre, amely az SF6 gázt nagy sebességű légáramlattá sűríti, amely áthalad a szétváló ívvezető érintkezőkön. A névleges rövidzárlati megszakítóképesség 31,5 kA és 40 kA, a csúcs bekapcsolási áram 80 kA, az ív időtartama legfeljebb 0,03 másodperc. A teljes hibaelhárítási idő – a kioldótekercs gerjesztésétől számítva – kevesebb mint 60 milliszekundum. Ez a sebesség korlátozza az ívenergia felszabadulását, csökkenti a kapcsolódó transzformátorokra ható hőterhelést, és rövidíti a visszaállítási feszültségnek kitett időablakot a közeli hibahelyzetek során. Az első nyitott pólus együtthatója 1,5, így biztosítja a legnagyobb terhelés alatt álló fázis megfelelő megszakítását háromfázisú földelés nélküli hibák esetén, anélkül, hogy újraívet képezne. A közeli zóna hibamegszakítását típusvizsgálattal ellenőrizték a névleges megszakítóáram 75%-ánál és 90%-ánál, míg a szinkronon kívüli megszakítást a névleges áram 25%-ánál tesztelték, amely megerősíti a berendezés alkalmasságát a rendszerelválasztási feladatokra.
Egy motoros, tárolt energiájú rugómechanizmus záróenergiát tárol egy 900 W-os, 220 V-os váltó- vagy egyenáramú motor segítségével. A rugó teljes feltöltése 15 másodperc alatt történik, és támogatja a szokásos O-0,3 s-CO-180 s-CO automatikus újra-zárás sorozatot. Az oldalsó elrendezés miatt az összes vezérlő-, figyelő- és kézi működtetési felület földszinten érhető el, így nincs szükség emelt munkafelületekre a rutin megelőző karbantartás és a hibák utáni diagnosztikai ellenőrzések során. A mechanizmus 8 darab nyitott (NO) és 8 darab zárt (NC) segédérintkezőt, nem visszaállítható mechanikus működés-számlálót, helyzetjelzőket, valamint mechanikai és villamos anti-pumping biztosítékokat tartalmaz. A mechanikai élettartam 3000 darab zárás–nyitás műveletre van megadva. A gyakorlatból tapasztalt legnagyobb előny a földszinten történő karbantartási hozzáférés akkor mutatkozik meg leginkább, amikor a tervezett kiesési időszakok rövidek — olyan helyzetekben, amikor a személyzeti biztonsági eljárások és a hozzáférés logisztikája több időt vesz igénybe, mint maga a karbantartási feladat. Egy beépített kézi tekerőkerekes megoldás lehetővé teszi a rugó kézi, vészhelyzeti feltöltését anélkül, hogy a motortápellátásra lenne szükség.
Minden megszakító úgy készült, hogy 140 kV-os, 1 perces teljesítményfrekvenciás próbafeszültséget és 325 kV-os villámimpulzus-próbafeszültséget is elvisel. Időjárásálló, üvegbevonatos porcelán szigetelők biztosítják a szokásos szivárgási úthosszt (1813 mm) és a súlyos szennyeződésre méretezett szivárgási úthosszt (2248 mm) IV. osztályú környezetekben. A távvezetéki alállomások beszerzésénél a szállítók értékelésekor a névleges műszaki adatok összehasonlítása önmagában nem elegendő – a legfontosabb, hogy az akkreditált laboratórium által kiadott típustesztdokumentáció valamennyi IEC 62271-100 szabvány szerinti próbafeladatot lefedjen a névleges megszakítási áramra vonatkozóan, ideértve a névleges áram 75%-ánál fellépő közelzóna-hibamegszakítást és a névleges áram 25%-ánál végzett szinkronon kívüli megszakítást is. A JYDQ KEMA-akreditált típustesztdokumentációja valamennyi előírt próbafeladatot lefedi, így technikai alapot nyújt a villamosenergia-szolgáltatók előzetes minősítési kérelmeihez és a hálózati hatóságok csatlakozási engedélyezési csomagjaihoz. Az IEC 62271-100 szabványnak megfelelő működést nem a célszintként, hanem az alapkövetelményként kell kezelni – a nemzeti hálózati kódexekkel rendelkező piacokra történő beszerzésnél a vevőknek a megrendelés leadása előtt konzultálniuk kell az alkalmazástechnikai szakemberekkel a szükséges szigetelési szint és szivárgási fokozat meghatározásáról.
Az LW sorozatot kifejezetten a 66 kV-os és 72,5 kV-os kültéri levegőszigetelésű alállomások bejáró és kijáró táplálóvezeték-pozícióira tervezték, hogy gyors hibaelhárítást és automatikus újra-zárás funkciót biztosítson a felsővezetékes átviteli vonalakhoz. Folyamatos áramfelvétel: 3150 A, megszakítóképesség: 40 kA; emellett védi a primer oldali 72,5 kV-os teljesítménytranszformátorokat a keresztirányú hibákkal, bekapcsolási tranziensekkel és villám által indukált túlfeszültségekkel szemben. A 3150 A/40 kA-os konfiguráció buszkapcsoló és buszszakaszoló feladatokra is alkalmas kettős buszrendszerű alállomásokban, így megbízható terhelésátvitelt és hibaelszigetelést tesz lehetővé karbantartási és vészhelyzeti kapcsolási műveletek során.
A megszakító megbízható teljesítményt nyújt acélgyárakban, olvasztóüzemekben, vegyi üzemekben és kapcsolt energiatermelő létesítményekben, ahol a magas folyamatos terhelési áramok, a gyakori kapcsolások és az emelt rövidzárlati szintek kivételes megbízhatóságot követelnek. Az IP55 védettségű, időjárásálló vezérlőszekrény és a forró–merítéses cinkbevonatos acél tartókeret védelmet nyújt a korróziós, magas páratartalmú és portartalmú ipari környezet ellen. A teljes hárompólusú szerelvény tömege kb. 1000 kg, így gazdaságos szállítása és egyszerű daruképesítése lehetséges meglévő alállomások (brownfield) bővítésénél. A JYDQ exportstandard, nehézüzemi fa dobozos csomagolást biztosít VCI korróziógátló burkolattal és páratartalom-mutatóval a nemzetközi projekthelyszínekre történő megbízható szállításhoz.
| Tétel | Részletek |
|---|---|
| Minimális rendelési mennyiség (MOQ) | 1 Szett |
| Ár | FOB Ningbo vagy Shanghai, igény esetén |
| Csomagolás | Exportstandard, nehézüzemi fa doboz VCI korróziógátló burkolattal és páratartalom-mutatóval |
| Szállítási idő | a fogadott előleg után 30–45 munkanap |
| Fizetési feltételek | T/T, L/C látványra |
| Ellátási képesség | 100 darab havonta |
1. Milyenek az SF6 megszakítók kulcsfontosságú előnyei a vákuum megszakítókkal összehasonlítva?
Az SF6 megszakítók erősebb szigetelési és ívlovasztási képességgel rendelkeznek, valamint stabilabb működést nyújtanak magas feszültség és nagy rövidzárlati áram mellett. Ezek a készülékek az elsődleges megoldást jelentik a magas- és extrém magasfeszültségű villamosenergia-átviteli és elosztó rendszerekhez.
2. Melyek azok a kulcsfontosságú műszaki paraméterek, amelyeket testre szabhatunk az SF6 megszakítóknál?
Testreszabhatjuk a névleges áramot, a névleges rövidzárlati megszakítási áramot és a gáznyomás-beállítást az Ön helyi villamos hálózatának rövidzárlati kapacitása és terhelési feltételei alapján.
3. Üzemeltethetők-e az SF6 megszakítók magas tengerszint feletti magasságban?
Igen. Ha a telepítési magasság meghaladja az 1000 métert, optimalizáljuk a külső szigetelés tervezését, és növeljük a felületi átütési távolságot, hogy megelőzzük az átütést alacsony levegősűrűség mellett.
4. Milyen tanúsítványokkal rendelkeznek az SF6 megszakítóik?
Minden SF6 megszakítónk CE tanúsítvánnyal rendelkezik. A megfelelő CE vizsgálati dokumentumok beszerzésére projektajánlatokhoz és helyszíni átvételhez lehetőség van.
5. Milyen műszaki támogatást nyújtunk a garanciaidő alatt?
A 10 éves garanciaidő alatt mérnökeink távoli útmutatást nyújtanak a berendezések üzembe helyezéséhez és a szokásos működési ellenőrzésekhez.
Önállóan fejlesztett SF6-működtetésű mechanizmus prémium anyagokból, hosszú távú, megbízható üzemeléshez transzformátorállomásokon és ipari hálózatokban – CE tanúsítva, 10 év garancia.